Práce v Austrálii

GARANTUJEME ti pomoc při rozjezdu v Austrálii

Konzultace se životopisem  
a informace jak hledat práci.
Z našich zkušeností dokážeme říct,
že si práci v Austrálii najde opravdu každý.

5 důležitých věcí, které musíš vědět o práci v Austrálii

  • G8M8 Great Mate nabízí jedinečný Job Service všem klientům, kteří se rozhodnou pro studijně-pracovní pobyt v Austrálii
  • možnost konzultace při sestavování CV 
  • musíš mít daňové číslo - Tax File Number (poskytnem návod jak na to)
  • legálně můžeš začít pracovat v den nástupu na školu
  • 70 - 80%-ní úspěšnost v nalezení si práce je v přípravě (životopisjak hledatkde hledat)
  • můžeš pracovat i na živnost (požádání je úplně jednoduché a ZDARMA)

Cesta k úspešnému hledání práce v Austrálii

V Austrálii se musíš umět "prodat". I když máš rezervy v angličtině, lehce je potlačíš do pozadí příjemným vystupováním a širokým úsměvem. Studenti, kteří do Austrálie přicházejí s optimismem, jsou energičtí a usměvaví, mají vždy víc a lépe placené práce, než ti s vyšším vzdělaním, ale bez motivace.

Je dostatek práce v Austrálii?

Po příletu do Austrálie se každý obává nejvíce toho, zda bude schopný najít si práci okamžitě. Studenti G8M8 nemají zádné problémy s nalezením práce. O nabídku se není třeba obávat, nezaměstnanost v Austrálii je menší než 5 %, ve větších městech jako je Sydney dokonce jen 4%. Ze statistiky víme, že přibližně 80% našich studentů si najde práci v průběhu prvního měsíce pobytu. Opravdu každý, kdo chce v Austrálii pracovat - pracuje.

Jak se dostanu k těmto nabídkám?

Bohatým zdrojem pracovních nabídek jsou internetové stránky, Facebook a pracovní agentury. Mnoho studentů navštěvuje firmy přímo s životopisem v ruce a ptá se na práci, což je jeden z nejefektivnějších způsobů. Ti aktivnější mohou v Austrálii i podnikat, studentská víza to umožňují.

Co musím vědět předtím, než začnu pracovat v Austrálii?

Na začátku je potřebné požádat si o daňové číslo - Tax File Numer TFN, na základě kterého můžeš pracovat. Po příjezdu do Austrálie ti pošlem návod jak na to. Dalším krokem je otevření si bankovního účtu, protože většina zaměstnavatelů ti výplatu bude posílat právě tam. Bankovní účet ti otevře náš zástupce ještě před odletem do Austrálie. Potom ti už jen stačí dobře vypracovaný životopis.

Kolik si vydělám v Austrálii a jakou prací?

Příjmy závisí od práce, kterou budeš vykonávat. Většina našich studentů pracuje v hospitality (restaurace, bary, kavárny) a v uklízecích službách. Manuálně zruční si mohou najít práci jako zahradníci, malíři a nebo vykonávat práci na stavbách. Průměrná mzda se pohybuje v rozmezí AU$20 - $30 na hodinu. Výplatu budeš dostávat týdně nebo jednou za 2 týdny tzv. "fortnightly". Dodatečným zdrojem příjmů pro studenty pracujících v hospitality je spropitné "tips". Zákon umožňuje zahraničním studentům legálne pracovat neomezeně počas prázdnin a 48 hodin /2 týdny počas studia. Výjímkou jsou studenti Masters by research a doktoranti (a také jejich závislí partneři), kteří mohou pracovat neomedeně i počas studií.

Pokud se rozhodneš po skončení studia vrátit domů, můžeš požádat o vyplacení naspořeného obnosu důchodového pojištění - superannuation, které by měl za teba zaměstnavatel odvádět.

 

Mohlo by tě zajímat

Kam dál?