Práci si najdeš přes agenturu G8M8,
pracovní agentury, doporučením
přes kamarády a známé
nebo vlastním hledáním.
Mnoho studentů plánuje, že se do Austrálie vypraví pouze za prací. Taková možnost je náročná na splnění vstupních podmínek při Work&Holiday vízech. Na studentských vízech můžete začít pracovat až po nástupu do školy.
Austrálie má nejsilnější ekonomiku ze všech anglicky mluvících a dolarových zemí. Silná ekonomika představuje dostatek a širokou různorodost pracovních nabídek. Z hlediska dlouhodobých zkušeností v naší agentuře můžeme potvrdit, že práci v Austrálii si najde každý. Platí zde pravidlo, kdo hledá, ten najde. G8M8 ti bude pravidelně zasílat nabídky práce na G8M8 Podio nebo publikovat na stránkách G8M8 na Facebooku:
Doporučujeme si přidat G8M8 Australia na FB, neboť nabízíme pracovní nabídky přímo pro naše studenty na míru. Andrea, G8M8 Sydney
udržuj oční kontakt při interview, neboj se komunikovat a nejdůležitější: měj úsměv na tváři :)
Než začnete pracovat, musíte se v Austrálii registrovat jako plátce daní a zajistit si daňové číslo takzvané TFN. Za vydání daňového čísla neplatíte žádný poplatek. Do 28 dnů od podání žádosti vám toto číslo přijde poštou. Během tohoto období již můžete pracovat na základě podané žádosti o daňové číslo. Se žádostí o pracovní povolení a daňovým číslem vám rádi pomůžeme v naší agentuře. Po absolvování povinných formalit můžete soustředit veškerou svou energii na hledání práce.
Na začátku si polož otázku, co očekáváš od samotné práce a jaké jsou tvé priority. Chceš se zdokonalit v angličtine? Hledej práci, v níž každodenně přicházíš do kontaktu s lidmi.Chceš siv ydělat peníze na cestovaní? Přemýšlej o možnosti zaměstnání v restauraci nebo na stavbě. Chceš získat zkušenosti ve svém oboru, který si studoval v Česku? Požádej o pomoc personální agenturu a snaž se splnit podmínky, které agentura vyžaduje. Pokud sis právě uvědomil, žet vé současné zaměstnání nesplnilo tvé očekávání, nastal čas, aby sis našel novou práci. Najít si práci v Sydney není vůbec těžké.
Perfektně vypracovaný životopis je vaší vizitkou a zároveň vstupenkou k pracovním nabídkám. Pokud vám chybí praxe, neuškodí, když si určité skutečnosti přikrášlíte a přizpůsobíte dle potřeby. Jedná se o praxi při pomocné nebo nekvalifikované práci. Neznám nikoho, kdo by nedokázal umýt nádobí, uklidit nebo obsloužit někoho. Jen si vzpomeňte. Pomáhali jste někdy mámě v kuchyni nebo jste někdy přinesli milované osobě snídani do postele? To jsou také praktické zkušenosti.
Můžeme potvrdit, že sebevědomé, příjemné vystupování, úsměv na tváři a schopnost "prodat se" snadno překryjí nedostatek zkušeností nebo slabou angličtinu. Andrea, G8M8 Sydney
Práci si můžete hledat “od stolu” přes internet anebo v terénu. Od stolu znamená, že využíváte noviny (Sydney Morning Herald, Daily Telegraph, Slovak and Czech Herald), Internet (G8M8 inzerce) a telefon. Nějaké pracovní nabídky můžete najít i na nástěnkách na školách a univerzitách. Užitečným zdrojem informací o volných pracovních místech jsou spolužáci, kamarádi a známí. Při hledání práce vám mohou pomoci i personální agentury. V terénu hledáte práci osobně. Postupně oslovujete potenciální zaměstnavatele a rozdáváte kopie životopisu. V tomto případě se jedná zejména o práci v pohostinství a hotelnictví. Velmi důležitý je úsměv na tváři a příjemné vystupování. Přesvědčte vaše potenciální zaměstnavatele o vaší snaze, ochotě a flexibilitě. Nevzdávejte se. Nebojte se ptát a ptejte se všude a všech.
Mohlo by Tě zajímat